Szanowni Państwo!
Miło mi poinformować, że rozpoczynamy nabór 8 uczestniczek*ków międzynarodowej szkoły letniej „Czas Parlerów” w Norymberdze i Augsburgu (3-7 lipca br.), w której wezmą udział również studiujący z Instytutów Historii Sztuki w Duesseldorfie, Wiedniu i Tel Avivie. Udział mogą wziąć studenci studiów I i II stopnia oraz doktoranci, jednak w przypadku studiów licencjackich jest wymóg ukończenia I roku, a wobec pokrywania się terminu wyjazdu z obozem terenowym studiów dziennych, w grę wchodzą wyłącznie osoby na III roku studiów stacjonarnych oraz studenci II-III roku studiów niestacjonarnych.
O szkole letniej: odbędzie się w języku angielskim, a udział w niej jest warty 3 pkt. ECTS. Projekt składa się z wyjazdu na początku lipca, poprzedzonego trzema spotkaniami online (pierwsze odbędzie się we wtorek 7 marca o godz. 9:00, kolejne w kwietniu i maju). Każdy z uczestników będzie musiał przygotować referat na wybrany temat i wygłosić go w wybranym zabytku Norymbergi i Augsburga.
Informacje techniczne: Każdy z uczestników otrzyma ryczałt w wysokości 490 euro, z którego należy pokryć koszty samodzielnego dojazdu do Niemiec oraz utrzymania na miejscu; strona niemiecka zapewnia noclegi oraz obiad każdego dnia na swój koszt. Więcej informacji, w tym sugestie co do formy podróży, przekażę uczestnikom na spotkaniu organizacyjnym online po zakończeniu rekrutacji.
Rekrutacja: Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy przesłać na mój adres mailowy (jakub.adamski@uw.edu.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 12 lutego (niedziela – do końca dnia) LIST MOTYWACYJNY w języku angielskim, w którym należy uzasadnić chęć udziału w szkole letniej, określić swoje zainteresowania naukowe i wyjaśnić w jaki sposób udział w szkole letniej przyczyni się do Państwa rozwoju naukowego.
Za wyłonienie 8 uczestniczek*ków będzie odpowiadała komisja złożona z dr. Z. Gyalokayego, p. Matyldy Bargielskiej (przedstawicielki studentów) i mnie jako przewodniczącego.
Liczę na Państwa zgłoszenia, wyjazd jest nie tylko atrakcyjny ze względów finansowych, ale również zapowiada się pasjonująco pod kątem naukowym, towarzyskim i krajoznawczym!
Z pozdrowieniami,
Jakub Adamski
Ostatnia aktualizacja 30/01/2023